Damacana ve şişe yıkama suları ozon dezenfeksiyonu

Damacana dolum öncesi ozon dezenfeksiyonu, şişeleme ve şişe yıkama sularının ozon dezenfeksiyonu. Wedeco ozon sistemleri ile yüksek verimliliğe sahip sistemleri uygun fiyatlarla hizmetinize sunuyoruz.

Ülkemizde son yıllarda pet ve damacana suya olan talep sürekli artış eğiliminde olmuştur. Bu talep ile damacana ve pet su fabrikaları için özel şişeleme tekniği, uygun su ve damacana dezenfeksiyonu ihtiyacı ortaya çıkmıştır. İşletmelerin proseslerindeki; damacana dolum öncesi ozon dezenfeksiyonu, şişe yıkama sularının ozon dezenfeksiyonu ve şişeleme sularının son dezenfeksiyonu gibi birçok birime yönelik çözümler üretiyoruz.

Ozon dezenfeksiyonu ürün kalitesini artırmak için önemli bir faktördür. Bir çok işletme giderek artan tüketici taleplerini karşılamak için ozon dezenfeksiyon sistemlerimize güveniyor.

İçme suyu şişeleme sırasında ozon sistemleri kullanmak için üç neden vardır:
- Dolumdan önce damacana dezenfeksiyonu için kullanılan yıkama suyunu ozonlama.
- Şişeleme sularında son dezenfeksiyon için ozonlama.
- CIP Sistemlerinde ozon sistemi kullanımı.

Ozon ile Damacana Dezenfeksiyonu
Dolum öncesi su fabrikasına önemli ölçüde kirli gelebilen damacanaları ve damacana kapaklarının yüksek konsantrasyonlu ozon ile dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Ayrıca damacanaların veya şişelerin yeni olmalarına bakılmaksızın olası mekanik kir kalıntılarını çıkarmak için yıkama işlemine tabi tutulmalıdır.

Wedeco ozon sistemleri Türkiye temsilcisi Anadolu Flygt olarak, damacana ve su fabrikalarının ihtiyaçlarına uygun çözümleri geliştirmek için üretim proseslerindeki birimlerin ve dağıtım birimlerinin analizini yapıyoruz. Sonra müşterimizin ihtiyacına tam olarak uyacak olan ozon dezenfeksiyon uygulamasını gerçekleştiriyoruz.

İçecek sektöründen bazı referanslarımız: Coca-cola (Global müşteri) , Tuborg fabrikaları, Hamidiye suları ve İZSU Bornava damacana dolum tesisi. Su Fabrikaları için Ozon Sistemleri

Anadolu Flygt Xylem 
Tel: 0262 677 1 677 
E-mail: flygt@anadoluflygt.com.tr