Uygulamalar

Wedeco Türkiye olarak müşterilerimizi dinler, bilgi edinir ve ihtiyaçlarına çözüm sağlayabilecek en iyi tasarımları oluştururuz. Aşağıda önerilen bazı sektörleri ve uygulamaları sıraladık.

YÜZME HAVUZLARI
Yüzme havuzları sadece çocuklar için çok sevilen bir yer değildir. Virüsler, bakteriler, küf sporları, yosun ve tehlikeli lejyoner bakterisi yüzme havuzlarında kolayca oluşabilmektedir. Wedeco UV ve ozon teknolojileri yüzme havuzlarında istenmeyen sorunların oluşmasını engelleyecek uv sistemleri ve havuz ozon jeneratörleri üretmektedir. Ayrıca, UV sistemleri ve havuz ozon jeneratörleri önemli ölçüde klor kullanılımını azaltabilir(30-80%). Bu durum özel veya kamu yüzme havuzunda çekiciliği belirleyen bir avantaj olabilir. 

SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ
Su ürünleri yetiştiriciliği, küresel tüketilen balığın yüzde 50'sini oluşturmaktadır ve sektörün önümüzdeki yıllarda büyüme hızını arttıracağı düşünülmektedir. Su ürünleri yetiştiriciliği sektörüne artan güven, büyük fırsatlar sunuyor. Fakat aynı zamanda üreticiler için riskler artmaktadır. Wedeco, balık sağlığını korumada gerekli olan sirküle suyun dezenfeksiyonu gibi, su ürünleri yetiştiriciliğinde başarı için hayati öneme sahip süreçlere yönelik çözümler sunmaktadır.

YİYECEK - İÇECEK SEKTÖRÜ
Dünya nüfusu büyümeye devam ederken, sürdürülebilir besleme dünya çapında bir sorundur. Gıda üretiminin suyun en büyük tüketicisi olması, suyu bu endişe durumunun merkezinde yer almasını sağlıyor. Gıda üretiminide su ayak izinin azaltılması gıda ve içecek endüstrisinin temel hedefidir. Bunu etkin bir şekilde yapabilmek için, gıda ve içecek işleme endüstrisi su kullanımını her yönüyle yönetmek zorundadır. Wedeco Türkiye olarak, üretim tesisinizin su döngüsünün her aşamasını optimize etmede ve yönetmede size yardımcı olabiliriz. Müşterilerimize; Wedeco dezenfeksiyon ve oksidasyon sistemleri, tesis boyunca suyu taşımak için enerji verimliğine sahip Flygt pompalar, sektörde önde gelen Leopold filtrasyon teknolojileri ve Sanitaire biyolojik arıtma sistemleri ile komple su döngüsü çözümlerimizi sunuyoruz.

DENİZCİLİK SEKTÖRÜ
Denizel ortamlar zorludur. İster ticaret gemisi, ister askeri gemi veya offshore platformu olsun, seçilen ekipman sağlam ve güvenilirliği kanıtlanmış olmalıdır.Güvenilir su esastır ve içme suyu, üretim süreci, atıksu arıtımı ve balast suyu boşaltmaları için güvenilir su sterilizasyon gerektirir. Su dezenfeksiyon sistemleri verimli, kompakt, etkili ve güvenilir olmalıdır. Wedeco UV ve ozon dezenfeksiyon sistemleri dünyada lider konumdadır ve arıtma üniteleri ile denizcilik sektöründeki birçok dezenfeksiyon gereksinimlerini karşılamaktadır. Denizcilik uygulaması ne olursa olsun, yüksek enerji verimliliği ve üstün teknolojisiyle çözüm olacak bir Wedeco UV ve Ozon sistemi vardır.

İÇME SUYU
Su işletmeleri daha az ile daha fazlasını yapmak zorunda ve bu kolay değil. Enerji tasarrufu sağlama, suyun her damlasını en verimli şekilde kullanma ve personel maliyetlerini aşağıda tutmayı amaçlarken, kaliteyi arttırma gerekliliği bulunmaktadır. Xylem, Wedeco UV ve Ozon çözümleri ile enerji verimliliği yüksek ekipmanlara sahip, güvenilir ve kolay işletilebilen çözümler üretmektedir.

ATIKSU ARITMA TESİSLERİ
Doğa, nehirleri ve akarsuları temizlemek için  havayı, mikropları, yer çekimini ve ışığı kullanır. Atıksu endüstrisi  sanitasyonda devrim yarattı ve insanlar, nehirler, dere, göl ve okyanuslar için sağlık getirdi. Xylem'in geniş portföyü ve uzmanlığı ile müşteri ihtiyaçları değerlendirilir, düşük maliyetlerle doğru çözüm sağlanır. Atık su, tesisden  ayrıldığında o artık atıksu değildir ve son derece değerli bir kaynak haline gelmiştir. UV ve ozon dezenfeksiyonu teknolojisindeki gelişmeler, birçok belediyenin dezenfeksiyon için UV ve ozon sistemlerini seçmelerine neden oldu. Wedeco, doğrulanmış açık ve kapalı kanal tüm ürün grubuyla UV ve ozon sistemleri sunmaktadır. Wedeco UV ve ozon sistemleri enerji tüketimini en aza indirirken, uygun doz verilmesinin sağlanması için gelişmiş kontrolleri de sağlamaktadır.
İLAÇ SANAYİSİ
Ozon , peroksit ve/veya UV ile birleştiğinde bakteri ve mikrobiyal biyofilmler oksitlemede son derece etkilidir. Wedeco, hijyen süreçlerinde güvenilir bir liderdir. Wedeco UV ile ozon ve peroksit içeren gelişmiş oksidasyon birimlerini üretir. Wedeco UV sistemleri, enerji verimliliğiyle sektörde öncülük etmektedir. Ileri oksidasyon (ozon, peroksit ve UV) birimleriyle Mipro serisi mevcut sanitasyonu üst düzeyde sağlamak için çok yönlü bir yaklaşım kullanır.